Met honderden internationale standhouders toonde de driedaagse beurs in Barcelona een compleet overzicht van de visserijsector. Hierbij een greep uit de aanwezige Nederlandse bedrijven. Allereerst het bedrijf Hybrid Fisherman, dat onderdeel is van Vegan Visboer/Fisherman. Simon Visscher, eigenaar van de Vegan Visboer, stond met een nieuw product op de beurs; Hybride Zalm. Het product werd geselecteerd als finalist voor beste innovatie op het gebied van retail. Simon geeft aan dat hybride zalm inspeelt op de vraag. Op Linkedin blikt het bedrijf terug op drie ongelooflijke dagen op Seafood Expo Global. “Met meer dan 400 kilo aan samples hebben we zelf ervaren hoe goed onze producten in de smaak vallen. De feedback was duidelijk: smaak, textuur en concept springen er echt uit.’’
Aan de stand van Barlovento komt het gesprek met Simon Joseph, Commercial Agent voor NL en BE van Barlovento en José Soutullo, Marketing & Inkoop van Barlovento al gauw op de unieke wijze waarop de Spaanse mosselsoort Mytilus galloprovincialis al generaties lang wordt gekweekt. Het product is onder de naam Barlomar verkrijgbaar en verpakt als verse, geselecteerde mosselen in een beschermde atmosfeer. Naast bekendheid in Spanje zoekt Barlovento naar afzetkanalen in België en Nederland.
Ook het bedrijf ANNA Dutch was van de partij. De kaviaar van ANNA Dutch komt rechtstreeks uit hun eigen, gespecialiseerde kwekerij op het bedrijventerrein De Hurk in Eindhoven. De kaviaar wordt op een duurzame wijze geproduceerd, waarbij steuren worden gekweekt in plaats van in het wild gevangen, vergelijkbaar met de methoden die ook in Scandinavië worden toegepast.
Umios was aanwezig met een grote stand, die goed bezocht werd. Tijdens deze drie dagen werden er veel relaties aangehaald. Daarnaast werd er veel bijgepraat en ook geproefd.
Hollands Paviljoen
Dit jaar organiseerde het Nederlands Visbureau opnieuw het Hollands Paviljoen in hal Nederland was goed vertegenwoordigd, wat veel kansen bood om internationale klanten te ontmoeten en zaken te doen. Zo waren onder meer Neerlandia Urk, Krijn Verwijs Yerseke, The Kingfish Company en Sea Fresh BV & Retail BV aanwezig. In totaal vertegenwoordigde het Hollands Paviljoen 18 deelnemende bedrijven. Op Linkedin spreekt het Nederlands Visbureau van een geslaagde editie in Barcelona. “Het Holland Paviljoen was weer een bruisend oranje middelpunt - met volop drukte, kwalitatieve ontmoetingen en korte lijntjes met relaties van over de hele wereld. Het doet ons goed om te zien dat Nederland als visland weer zo sterk vertegenwoordigd was.’’
Seafood Expo Global breekt record
Dit jaar telde hetevenement 35.500 bezoekers. Dit is het hoogste aantal in de geschiedenis van het evenement, meldt SeafoodSource. In de tentoonstellingsruimte waren 2.290 exposerende bedrijven uit 85 verschillende landen te zien. “De energie en de hoge mate van betrokkenheid op de beursvloer tijdens de editie van dit jaar benadrukten duidelijk de waarde van persoonlijke contacten voor de hele sector’’, aldus Wynter Courmont, Vice President Seafood van Diversified Group, in een persbericht.
Lees ook: Seafood Scotland presenteert kracht van de sector en nieuw talent op Seafood Expo Global 2026 en Dit zijn de winnaars van de Seafood Excellence Global Awards 2026


