SimpliiGood lanceert plantaardige zalm van spirulina

24 april 2025 Redactie Food SimpliiGood
NIEUWS | Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) keurt gestructureerde verse spirulina als niet-novel ingrediënt goed. Opent dit de volgende deur naar commercialisering van visvervangers? SimpliiGood wil met 100% plantaardige gerookte zalm, vervaardigd uit de spirulina microalg, binnenkort Europa veroveren.

De kern van de innovatie van SimpliiGood wordt gevormd door twee technologieën. De eerste is een ontkleuring technologie die de groene chlorofyl component van de spirulina scheidt. De van nature aanwezige carotenoïde in spirulina zorgt voor de lichtroze zalmkleur. Tijdens deze scheiding ontstaat ook een restmassa. Deze restmassa heeft een hoge vochtigheidsgraad en vezelgehalte, wat zorgt voor eenzelfde structuur als zalm. De zalmachtige creatie biedt een geconcentreerde natuurlijke bron van hele eiwitten (tot 70%) en voedingsstoffen, waaronder ijzer en bètacaroteen. Het spirulina-gehalte kan worden aangepast aan de voorkeuren van de klant en kan variëren van 40% tot 100% van het eindproduct.

Van verrijker naar Texturizer

Het moederbedrijf AlgaeCore begon als een kweker en verrijker van verse, hoogwaardige spirulina voor voeding en supplementen voor B2B en B2C productmakers, foodservice en retailers. Het bedrijf breidde uit naar de food-tech arena en gaf zijn grondstof een extra rol als texturizer. Het gepatenteerde platform kan verse spirulina omvormen tot een reeks visalternatieven die van nature rijk zijn aan eiwitten, duurzaam zijn en een uitstekend voedingsprofiel hebben.

"Onze spirulina kan dienen als een volwaardige vervanger voor dierlijke eiwitten of eenvoudigweg worden geïntegreerd in bestaande voedingsproducten als een waardevolle toevoeging, dankzij de neutrale smaak en het behoud van de volledige voedingswaarde," aldus Lior Shalev, CEO en medeoprichter van AlgaeCore.

AlgaeCore kweekt zijn spirulina in vijvers in kassen in de zuidelijke woestijnregio van Israël, aangedreven door natuurlijk zonlicht. Meer dan 98% van het water dat in het proces wordt gebruikt, wordt gerecycled. Spirulina gedijt ook goed op koolstof, waardoor het klimaat vriendelijk is. Het groeit snel en in overvloed met elke 24 uur een oogst.

Momenteel wordt er getest met een aantal voedingsmiddelenfabrikanten in Duitsland, Italië, Zwitserland, Nederland en Israël. Het bedrijf verwacht dat de eerste spirulina gerookte zalm creaties binnen zes maanden in de winkelschappen zullen liggen.

Altijd op de hoogte blijven?