
Fish Tales staat bekend op de duurzame vis in blik. In de supermarkt zijn deze conserven al langere tijd te krijgen, maar onlangs opende in Amsterdam de conserveria Tins & Fins. Een winkel waar met alleen maar visconserven.
Conserveria
Conserveria’s zijn al jarenlang cultureel erfgoed in landen als Portugal, Frankrijk en Spanje. En ook in wereldsteden als New York, Berlijn en Londen bevinden zich gespecialiseerde winkels met visconserven. “Deze winkels zijn veel meer dan alleen een plek om vis in blik te kopen”, meldt Bart van Olpen, de oprichter van het merk op Instagram. “Ze vertellen een verhaal van traditie, vakmanschap en culinaire passie. Wat ooit begon als een eenvoudige manier om vis langer houdbaar te maken, is nu uitgegroeid tot een ware culinaire beleving. Met Tins en Fins willen we deze beleving ook naar Nederland halen.”
Speciaal voor de winkel werden er speciale limited editions en nieuwe smaken ontwikkeld. Van de bekende sardines en tonijn tot kokkels en octopus. De Portugese kunstanares Ana Lisa Luças. ontwierp de verpakkingen. “Ware kunstwerkjes die je met trots op tafel zet”, aldus Van Olphen. Alle producten zijn ook online verkrijgbaar via de webshop.
Fish Tales
Fish Tales is een producent en groothandel in conserven van duurzaam gevangen, gecertificeerde vis. Het bedrijf werd tien jaar geleden opgericht door Bart van Olphen en Harm Jan van Dijk en ‘verovert nu blikje voor blikje de wereld’. Lokale visserijen die ‘leven én vissen in harmonie met de natuur’ van Chili (horsmakreel) tot Denemarken (mosselen) en van Indonesië (tonijn) tot Alaska (zalm) leveren de ‘vis met een missie’.
Meer weten over Fish Tales? Lees dan dit artikel van Lennart Kik uit Vismagazine. Hij sprak eind 2023 met Tjebbe Onnes van het duurzame merk. Nog geen abonnee? Sluit dan een abonnement af en krijg toegang tot ons digitale archief.