Groei aquacultuur kent uitdagingen

PREMIUM
Kingflish is succesvol met het kweken van yellowtail, maar heeft sinds de start in 2016 nog geen zwarte cijfers geschreven.
VISKWEEK | De productie van aquacultuurbedrijven zit al jaren in de lift. Inmiddels overtreft de hoeveelheid wereldwijd gekweekte vis de wilde vangst. In 2022 werd er zo'n 94,4 miljoen ton vis gekweekt in kooien en vijvers, vergeleken met 91 miljoen ton gevangen in open water, volgens een recent rapport van de FAO, de Voedsel- en Landbouworganisatie van de VN.
De bloei van aquacultuur – geconcentreerd in Azië, dat volgens de FAO goed is voor 90 procent van de wereldwijde productie – zorgde ervoor dat de wereld steeds meer vis kon consumeren. Sinds de jaren zestig is de gemiddelde consumptie per persoon per jaar meer dan verdubbeld, van 9 kg naar 20,7 kg. Meer dan 3 miljard mensen zijn nu afhankelijk van vis of zeevruchten als hun belangrijkste bron van eiwitten. Aquacultuur is het snelst groeiende voedselproductiesysteem ter wereld, aldus de FAO.